مجموعه خلاصه مقالات کنگره       عناوین پنل های کنگره       کمک‌هزینه دانشجویی شرکت در کنگره دانش اعتیاد        برنامه تفصیلی کنگره       زمانبندی ارائه مقالات سخنرانی و پوستر       جایزه اعتیاد در گروههای خاص       نحوه ارائه مقالات سخنرانی و پوستر       نتایج داوری مقالات       تمدید مهلت ارسال مقاله       امتیاز بازآموزی ویژه رشته های گروه پزشکی       فراخوان برای سازمانهای مردم نهاد        جایزه مقالات برتر سخنرانی و پوستر       کانال تلگرام کنگره       جایزه مقالات حوزه پیشگیری با حمایت سازمان بهزیستی کشور       جایزه مقالات حوزه کیفیت زندگی       جايزه طب اعتياد EZAMA Award       هزینه های ثبت نام       محورهای کنگره       جلسه کمیته برگزاری کنگره       فراخوان پیشنهاد ارائه برگزاری پانل و کارگاه       آغاز پذیرش مقاله   صفحه اصلی   فرم ثبت نام   تماس با ما     English
Abstract Submission Guidelineراهنمای ارسال مقاله

 

جوایز

دوازدهمین کنگره بین‌المللی دانش اعتیاد 30 مردادماه تا 1 شهریورماه 1398در سالن همایش­های رازی در تهران برگزار می‌شود. در این کنگره جوایزی به شرح زیر پس از یک فرآیند داوری مشخص، به خلاصه‌ مقالات برتر اعطا می‌شود:

·        جایزه طب اعتیاد ایزاما (پژوهش­گران جوان)

·        جایزه پیشگیری اولیه، سازمان بهزیستی کشور

·        جایزه کاهش آسیب، وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی

·        جایزه کیفیت زندگی، جمعیت خیریه تولدی دوباره

·        جایزه­های «بازتوانی» و «رژیم کاهش تدریجی تنتور اُپیوم (DST)»، جمعیت احیای انسانی کنگره 60

راهنمای نویسندگان

تمامی چکیده‌های ارسالی باید مطابق با این راهنما باشند. چکیده‌ مقالاتی که موارد ذکر شده را رعایت نکرده باشند، بررسی نخواهند شد.

نویسنده ارایه­ کننده باید چکیده را  طریق سیستم آنلاین ثبت مقالات در وبسایت کنگره ثبت نماید. برای ارسال مقاله ابتدا باید در وبسایت کنگره ثبت نام کنید.برای عضویت در سایت کلیک کنید.

چکیده‌ها باید به زبان انگلیسی نگارش و از ویرایش بومی (native) برخوردار باشند. چکیده­ های فارسی یا به زبانی به جز انگلیسی داوری نخواهد شد.

چکیده مقالات ارسالی می‌تواند در قالب یکی از انواع زیر باشد:

·        مقالات پژوهشی اصیل

·        مقالات مروری

·        گزارش مورد

·        گزارش یک تجربه: این یک قالب جدید برای ارایه چکیده مقالات در کنگره امسال است که یک فضای غیرساختاریافته برای ثبت تجارب عملی شما در طراحی و ارایه خدمات اختلالات مصرف مواد فراهم می­آورد.

ارسال‌کنندگان می‌توانند در بخش ارائه شفاهی یا پوستر شرکت کنند. بدین منظور لازم است هنگام ارسال برخط چکیده، گزینه مربوط به ارائه شفاهی یا پوستر را انتخاب نمایید. لازم به ذکر است که ممکن است بنا به صلاحدید هیئت داوری کنگره، چکیده مقاله‌ای که برای بخش ارائه شفاهی ارسال شده است، به‌صورت پوستر پذیرفته شود.

اسامی تمامی نویسندگان همراه با وابستگی دانشگاهی یا سازمانی (affiliation) آنها، هنگام ارسال مقاله، باید در فرم ارسال مقاله وارد شود. مدارج دانشگاهی (برای مثال MSc، MD یا PhD) نباید در بخش وابستگی دانشگاهی یا سازمانی (برای مثال دانشگاه علوم پزشکی تهران، تهران، ایران) درج شود.

چکیده مقالات رسیده، بدون نام نویسندگان توسط حداقل ۲ داور که از سوی کمیته علمی کنگره انتخاب می‌شوند ارزیابی خواهند شد و نویسنده مسئول از نتیجه مطلع خواهد شد. چنانچه مقاله کاملاً مطابق موارد ذکرشده در این راهنما بوده و پذیرش کامل داوران را نیز اخذ نماید، جهت ارائه به‌صورت شفاهی یا پوستر در نظر گرفته خواهد شد. انتخاب ارائه خلاصه مقاله به‌صورت شفاهی یا پوستر هنگام ارسال آنلاین، توسط نویسنده ارسال‌کننده خواهد بود؛ لیکن ممکن است بعضی از چکیده‌های ارسال شده در بخش ارائه شفاهی، به‌صورت پوستر پذیرفته شوند. تصمیم‌گیری در این مورد برعهده کمیته علمی کنگره خواهد بود.

چکیده‌های مقالات پژوهشی اصیل، مروری و گزارش مورد باید دارای حداکثر ۳۵۰ کلمه و ساختاریافته شامل هدف، روش بررسی، یافته‌ها، نتیجه‌گیری، کلیدواژه (۳تا۵ واژه) و پیام کلیدی (در صورت تمایل) به‌صورت زیر باشد.

·        هدف: قصد و منظور اصلی از انجام پژوهش را بیان نماید.

·        روش بررسی: باید شامل نوع مطالعه، جامعه هدف، جامعه آماری در دسترس، حجم نمونه، روش نمونه‌گیری، معیارهای انتخاب نمونه‌ها، متغیرهای مورد بررسی، ابزارهای به‌کار رفته و روش‌های آماری تحلیل باشد. در مطالعات مروری، به نوع مرور متون، منابع در دسترس، نحوه انتخاب آنها و معیارهای ورود به مطالعه و بازه زمانی مورد بررسی اشاره

·        شود. در این بخش نیازی به معرفی نرم­ افزار استفاده شده برای تحلیل داده­ها (برای مثال SPSS) نیست!

·        یافته‌ها: باید به‌صورت متن و ارائه‌کننده نتایج اصلی پژوهش باشد.

·        نتیجه‌گیری: نتیجه اصلی و نهایی پژوهش را ارائه خواهد کرد.

رعایت ساختار فوق برای چکیده مقالات گزارش مورد و گزارش یک تجربه الزامی نیست.

هنگام ثبت همه انواع چکیده­ ها، کلیدواژه ­ها و در صورت تمایل پیام کلیدی مرتبط با کار خود را در محل­های پیش­ بینی ­شده وارد نمایید.

·        کلیدواژه‌ها: 3 تا 5 واژه بر اساس لیست عناوین موضوعی پزشکی (ایندکس‌مدیکوس) (MeSH) انتخاب شود.

برای دریافت راهنمایی در خصوص سرعنوان های موضوعی پزشکی مراجعه کنید به:

http://www.nlm.nih.gov/mesh/MBrowser.html

·        پیام کلیدی: پیام اصلی چکیده که نویسنده مایل است آن را مشخصاً به اطلاع سایرین برساند. این بخش اجباری نیست. نویسندگانی که تمایل دارند نتیجه اصلی پژوهش خود را در ابعادی بیشتر به اطلاع سایرین برسانند، لازم است در قالب دویست کاراکتر (شامل حروف و فواصل بین آنها)، این بخش را ارائه کنند. پیام‌های کلیدی چکیده­ ها، به نام ارائه‌دهنده از طریق فضای مجازی و شبکه‌های اجتماعی منتشر خواهد شد.

کنگره بین‌المللی دانش اعتیاد متعهد و پایبند به شرایط و ضوابط کمیته اخلاق در نشر (COPE) بوده و لذا چکیده مقالات از نظر وجود مشابهت متنی (plagiarism) بررسی خواهند شد. در مواردی که وجود سرقت ادبی برای کمیته علمی و هیئت داوری کنگره مسجل شود، مطابق با دستورالعمل‌های کمیته اخلاق در نشر عمل خواهد شد. برای شناسایی و پیشگیری از مشابهت متنی تمام چکیده­ های ثبت­ شده با استفاده از نرم ­افزار iThenticate در مرحله ثبت و پذیرش بررسی خواهند شد.

سایر نکات مهم

·        مترجم­های خودکار همچون «مترجم گوگل» منجر به ترجمه ­های ضعیف و گاه خنده ­دار می­ شود. این موضوع به اعتبار نویسنده نیز خدشه وارد می ­کند. هنگام استفاده از فن­آوری دقت و احتیاط کافی به خرج دهید.

·        توصیه می­ شود چکیده خود را در یک نرم ­افزار متن نظیر Word آماده کنید و از امکانات اصلاح آن برای بهبود متن استفاده کنید. شما می­توانید متن نهایی را در محل­های پیش ­بینی شده در وب­سایت کنگره کپی نمایید.

 

 برای ارسال مقاله اینجا کلیک کنید

 


ورود اعضا
نام کاربری :
کلمه عبور :
 
  کلمه عبور خود را فراموش کرده ام.
فرم ثبت نام در کنگره راهنمای ارسال خلاصه مقاله لیست کارگاه های کنگره معرفی کنگره
گالری
اخبار
تیزر کنگره
  • 158
  • 157
  • 156
  • 155
  • 154
  • 153
  • 152
  • 151
  • 150
  • 149
عضویت در خبرنامه
حامیان کنگره
لطفا ایمیل خود را جهت دریافت خبرنامه وارد کنید
آمار بازديدها
تماس با ما
روز شمار
امروز 387
ماه جاری 7901
کل مراجعات 231212
نشانی: تهران، بزرگراه جلال ال احمد، رویروی خیابان شهرآرا، خیابان چهارم، پلاک 9، واحد 6، مرکز همايشهاي مهناد
شماره تماس: 88249775 (10 خط)
رایانامه: info@ascongress.ir